top of page
Search

Izaugsmes stadijas iespējkapitāla fondu iepirkumā uzvar “FlyCap”


Attīstības finanšu institūcijas “Altum” publiskajā iepirkumā izaugsmes stadijas iespējkapitāla fonda pārvaldnieku atlasei tiesības slēgt līgumu ir ieguvis SIA “FlyCap AIFP”.


Iepirkumā izraudzītais fondu pārvaldnieks turpmākos piecus gadus veiks vismaz 41,3 miljonu eiro investīcijas. No šīs summas publiskais finansējums veido 24,8 miljonus eiro no ERAF resursiem, un papildu tam fondam būs jāpiesaista arī privātās investīcijas vismaz 40% apjomā no kopējā fonda kapitāla.


Šis finansējums ir paredzēts izaugsmes stadijas uzņēmumiem, kas jau darbojas un strādā ar peļņu. Fonds varēs ieguldīt uzņēmumos gan Latvijā, gan arī citās Eiropas Savienības valstīs, rakstīja Labs of Latvia. Investīcijas tiks veiktas perspektīvos, dzīvotspējīgos, uz eksportu vērstos izaugsmes stadijas uzņēmumos, veicinot jaunu darba vietu veidošanos, nodokļu ieņēmumus un kopumā Latvijas tautsaimniecības attīstību.


Jaunajā Eiropas fondu finansējuma periodā kopējais iespējkapitāla investīciju apjoms uzņēmumos no Eiropas fondiem būs 93 miljoni eiro. Kopā ar fondu piesaistīto privāto finansējumu uzņēmumiem būs pieejami vairāk nekā 110 miljoni eiro.

“Tas būs nozīmīgs atbalsts inovatīvu, tehnoloģisku un ar lielu izaugsmes potenciālu apveltītu uzņēmumu izaugsmei un attīstībai,” iepriekš norādīja “Altum” valdes locekle Ieva Jansone-Buka.

“Altum” pērn novembrī izsludināja publisku iepirkumu trīs iespējkapitāla fondu pārvaldnieku atlasei:

  • viena sākuma stadijas iespējkapitāla fonda pārvaldnieka atlasei;

  • viena izaugsmes stadijas fondu pārvaldnieka atlasei;

  • trīs jaunuzņēmumu iespējkapitāla fondu pārvaldnieku atlasei.
Comments


bottom of page